دیدار شهردار تهران با اعضای بنیاد مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان کل کشور
0 نظر
۱۹ مرداد ۱۳۹۸

دیدار شهردار تهران با اعضای بنیاد مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان کل کشور

اولین جلسه دیدار اعضای بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور با شهردار تهران برگزار شد.
در این دیدار که با حضور اعضای هیئت مدیره و هیئت امنای اعضاء خیرین دانشگاه فرهنگیان کشور در دفتر شهردار تهران برگزار شد، تعاملات سازنده ای با هدف جلب مشارکت و حمایت شهرداری تهران از دانشگاه فرهنگیان، صورت گرفت.

پیروز حناچی شهردار تهران با اشاره به جايگاه دانشگاه فرهنگيان در نظام تعليم و تربيت تلاش و همت اعضای بنیاد را در پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه فرهنگیان ارزشمند و مهم خواندند.

شهردار تهران دانشگاه فرهنگيان را ركني مهم در نظام تعليم و تربيت دانست و از آمادگي بخش هاي مختلف شهرداری براي تعامل و مشاركت با بنياد خيرين حامي دانشگاه فرهنگيان خبر داد.

در این نشست مسعود سریع القلم به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اهداف خیرخواهانه این نهاد و اهمیت حضور خیرین جهت کمک به مسائل و مشکلات این دانشگاه، مسئولیت انجام مصوبات شهرداری تهران در حمایت از این بنیاد مردم نهاد را بر عهده گرفت.

در ادامه این جلسه احمدی از دیگر اعضای هیئت مدیره این نهاد با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است و باید مسئولان با به روزآمدی سیستم آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و حل مشکلات این دانشگاه در راستای ارتقاء نظام آموزشی کشور اقدام کنند، خاطر نشان کرد: با توجه به وسعت این دانشگاه در 31 استان کشور که دارای پردیس و مراکز آموزش عالی متعددی نیز هست، هدف از تشکیل و راه اندازی این بنیاد را تحکیم زیرساخت های عمرانی، علمی، پژوهشی و فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد.

حجة الاسلام عابدي دبير هيات امناي بنياد در ادامه این نشست به اهميت دانشگاه فرهنگيان در تربيت نيروي انساني كشور اشاره كرد و افزود: اگر بخواهيم در آموزش و پرورش سرمايه گذاري كنيم اولين گام، برنامه ريزي و توجه به دانشگاه فرهنگيان است.

وي عمر ميانگين فضاهاي فيزيكي دانشگاه را بيش از پنجاه سال دانست و اظهار كرد: دانشگاه تامين كننده نياز آموزش و پرورش است بدين جهت ضرورت دارد، همه سازمانها و نهادها از جمله شهرداری تهران در راستاي ارتقای كمی و كيفی تربيت معلم كشور، دانشگاه فرهنگيان را ياري كنند.

حسنخانی، عضو اصلي هيات مديره بنياد و نماينده مجلس شوراي اسلامی خطاب به شهردار تهران تصریح کرد: با توجه به سابقه روشنی که از عملکرد شهرداری تهران دیده شده، انتظار می‌رود، اقدامات سازنده ای از سوی شهرداری تهران در جهت تامين فضا، مشاركت در اجرای پروژه های این بنیاد صورت پذیرد.

ارائه نقطه نظرات، بررسی پیشنهادات از سوی اعضا و برنامه های آتی بنیاد در راستای تقویت زیرساخت‌ها و توسعه عملکرد مجمع از دیگر موارد طرح شده در این نشست بود که در پایان پیروز حناچی دستوراتی در حمایت از این بنیاد صادر کرد.


نظرات کاربران
نظر خودتان را ارسال کنید